Saturday

Bulimba Uniting - UpstairsBulimba Uniting - DownstairsMorningside Studio OneMorningside Studio TwoMorningside Studio Three
8.30-9.00Twinkle Stars C (Miss Lisa and Miss Alyssa)
8.30-9.15Petit Pointers Ballet A
(Miss Maughan and Miss Lucy)
8.30-9.00Creative Movement G (Miss Maddie)
9.00-9.30Creative Movement A (Miss Lisa and Miss Alyssa)
9.15-10.00Junior Jazz E
(Miss Maddie and Miss Lucy)
9.00-10.00Senior Hip Hip (Miss Daniella)10.30-11.15Junior Jazz A (Miss Kim)
9.30-10.00Creative Movement B (Miss Lisa and Miss Alyssa)10.00-10.45Primary Ballet A and B (Miss Lisa and Miss Caitlin)12.15-1.15Munchkins Musical Theatre (Miss Tash and Miss Char)
10.00-10.45Grade Five Ballet (Miss Maughan) 10.00-10.45Pre Intermediate Jazz F (Miss Maddie) 10.45-11.30Junior Jazz B (Miss Lisa)1.30-2.30Intermediate Musical Theatre A (Miss Tash and Miss Char)
10.45-11.45Intermediate Hip Hop B (Miss Daniella)10.45-11.30Pre Intermediate Jazz E (Miss Maddie)11.30-12.15Grade One Ballet (Miss Lisa)2.30-3.30Intermediate A and Senior Musical Theatre (Miss Tash and Miss Char)
11.45-12.45Boys extension Ballet (Mr Adam)12.15-1.00Grade Two Ballet (Miss Lisa and Miss Maddie)3.30-4.30Senior Musical Theatre (MissTash and Miss Char)
1.00-1.45Grade Three Ballet (Miss Lisa and Miss Maddie)4.30Extra scene / song rehearsal (Miss Tash and Miss Char)

Monday

Bulimba Uniting - UpstairsBulimba Uniting - DownstairsMorningside Studio OneMorningside Studio TwoNorman Park State School
3:30 - 4:15Primary Ballet A
(Miss Lisa)
3:30 - 4.15Beginner/Junior Irish (Miss Kate)3.30-4.30Grade Five Ballet (Miss Char)3.30-4.30Grade Four Ballet (Miss Maughan / Miss Maddie)3.30-4.15Junior Hip Hop (Miss Kim)
4.15-5.00Grade One Ballet
(Miss Lisa)
4.15-5.00Intermediate Irish (Miss Kate)4.30-5.30Grade Four and Five concert Dance (Miss Char)
5.00-5.45Grade Two Ballet
(Miss Lisa)
5.00-5.45Pre Intermediate Irish (Miss Kate)5.30-7.00Intermediate Foundation Ballet
(Miss Char)
7.00-8.30Advanced Foundation Ballet (Miss Char)5.30-6.15 Senior Jazz B (Miss Kim)

Tuesday

Bulimba Uniting - UpstairsMorningside Studio OneMorningside Studio Two
9.30-10.00Creative Movement C (Miss Lisa)
10.00-10.30Creative movement D (Miss Lisa)
3.30-4.15Junior Hip Hop (Miss Kim)3.30-4.30Grade Three Ballet (Miss Lisa)4.00-5.30Intermediate Ballet (Miss Char)
3.30-4.15Pre Intermediate Hip Hop B (Miss Daniella )4.30-5.30Grade Four Ballet (Miss Lisa)
5.30-6.30Vocational Concert class Intermediate (Miss Char)
4.15-5.00 Pre Intermediate Hip Hop (Miss Kim)6.30-8.00Advanced One Ballet (Miss Char)
5.00-5.45Intermediate Hip Hop (Miss Kim)6.00-6.45Pre Intermediate Jazz A (Miss Kim)8.00-9.00Open Ballet Concert Dance (Miss Char)
6.45-7.30Intermediate Jazz A (Miss Kim)
7.30-8.15Senior Jazz D (Miss Kim)

Wednesday

Bulimba Uniting - upstairs Bulimba Uniting Downstairs (but will move to Morningside studio three) Morningside Studio OneMorningside Studio TwoMorningside Studio Three
3.30-4.15Junior Ballet (Miss Maddie)3.30-4.15Junior Tap A
(Miss Char)
3.30-4.15Pre Intermediate Contemporary
(Miss Maughan)
4.15- 5.00Junior Tap B (Miss Maddie) 4.30-6.00Open Irish (Mr Adrian)4.15-5.15Intermediate B Tap (Miss Char) 4.15 - 5.00Senior Contemporary A
(Miss Maughan)
5.00-5.45Junior Jazz F (Miss Maddie) 5.15-6.15Intermediate Tap A (Miss Char)5.00-6.00Senior Acro
(Miss Danielle)
5.45-6.30Intermediate Jazz D (Miss Maddie) 6.15-7.15Senior Tap A (Miss Char)6.15-7.00Intermediate Contemporary (Miss Maughan)
6.00-7.00 Adult Jazz (Miss Kim) 7.15-8.15Senior Jazz C (Miss Char)7.00-8.00Intermediate Acro (Miss Danielle)
8.15- 9.00Senior Jazz A (Miss Char)

Thursday

Bulimba Uniting - UpstairsBulimba Uniting - Downstairs Morningside Studio One Morningside Studio Two Morningside Studio Three
VENUE TBA UNTIL STUDIOS COMPLETED
 
9.00-9.30Twinkle Stars A
(Miss Kate)
9.30 – 10.00Creative Movement E
(Miss Kate)
10.00–10.30Creative Movement F
(Miss Kate)
3.30 – 4.15Petit Pointers Ballet B
(Miss Kate)
3.30 – 4.15Junior Jazz D (Miss Kim)3.30-4.15Pre/Intermediate Extension Ballet (Miss Maughan)
4.15-5.00Primary Ballet C
(Miss Kate)
4.15-5.00Beginner Jazz A
(Miss Kim)
4.15-5.45Intermediate Foundation Ballet (Miss Maughan)4.15-5.15Junior Musical Theatre (Miss Tash and Miss Char)4.00-5.30Intermediate Ballet (Miss Jamie)
5.00-5.45Pre Intermediate Tap (Miss Kate)

5.00 – 5.45Junior Jazz C (Miss Kim)6.00-6.45Intermediate Jazz E (Miss Kim)5.15-6.45
Intermediate Musical Theatre B (Miss Tash and Miss Char)5.30-7.00Advanced Foundation Ballet
(Miss Jamie)
5.45-6.30Pre Intermediate Ballet (Miss Kate)5.45-6.30Pre Intermediate Jazz D (Miss Daniella)6.45-7.30Intermediate Jazz B (Miss Kim)6.45-7.30Intermediate Tap C (Miss Kate)7.00-8.30Advanced One Ballet (Miss Jamie)
6.30-7.15Pre Intermediate Jazz B (Miss Daniella)7.30-8.15Intermediate Jazz C
(Miss Kim)
7.30-8.15Senior B and Adult Tap (Miss Kate)

Friday

Morningside Studio OneMorningside Studio TwoMorningside Studio Three
9.30-10.00Creative Movement H (Miss Maddie)
3.30-4.30Junior Acro
4.30-5.15Stretch and Strengthen
5.15-6.00Adult Ballet